Siuntos pakavimo ir ženklinimo taisyklės

Ilgai lauktas siuntinys – tikras džiaugsmas, bet neretai tenka nusivilti, nes Jūsų siuntos turinys dėl prastos pakuotės buvo apgadintas kelionės metu. Laikantis keletos paprastų taisyklių, visai nesudėtinga tinkamai paruošti pakuotę ir jos turinį kelionei.

1 – PASIRINKITE TINKAMAS MEDŽIAGAS – PAKUOTĘ IR UŽPILDĄ

Naujos/naudotos dėžės/krepšiai (1 pav.) – tai dažniausiai naudojama pakuotė smulkiems daiktams gabenti. Naujos dėžės yra vienas geriausių pasirinkimų, tačiau jos įprastai tarnauja tik viena kelionę, o tuo tarpu kelioniniai krepšiai yra daugkartinės siuntos pakuotės pasirinkimas. Pakuotė turi būti didesnė už pakuojamus daiktus. Tinkamo dydžio pakuotė leis tinkamai pakrauti norimus daiktus, jie nesilies prie pakuotės sienelių, o tai sumažins siuntos turinio apgadinimo tikimybę.

Popierius, burbulinė plėvelė ar pakavimo granules (2 pav.) – šios medžiagos užpildys pakuotės ertmes neleis Jūsų daiktams judėti pakuotės viduje ir tokiu būdu daiktai bus apsaugoti taip pat patartina prieš kraunant daiktus į pakuotę ant dugno pakloti paminkštinimą, o baigus krauti, taip pat užkloti paminkštinimu.

Korviniu pakavimas
Korviniu pakavimas
Korviniu pakavimas
Korviniu zenklinimas
Korviniu pakavimas
Korviniu zenklinimas

2 – DUŽTANČIŲ ARBA LABAI TRAPIŲ DAIKTŲ PAKAVIMAS

Norint apsaugoti dūžtančius arba trapius daiktus siuntimo metu, patariama juos suvynioti į apsauginę pakavimo medžiagą (2 pav.). Trapius daiktus supakuokite taip, kad pervežant jie tiesiogiai nesiliestų vienas su kitu ir nesitrankytų į pakuotės sieneles (3pav.).

3 – INFORMACIJA ANT SIUNTOS ETIKETĖS

Ant kiekvienos atskiros siuntos pakuotės (jei siunta sudaro daugiau nei 1 pakuotė) turi būti etiketė, kurioje pažymėta nurodant gavėjo rekvizitus: gavėjo “vardas pavarde”, “tikslus pristatymo adresas”, “pašto kodas”, kontaktinių asmenų tel. numeriai. Viskas pateikiama 4 pavyzdyje.

4 – SIUNTŲ TRANSPORTINIS ŽYMĖJIMAS

Prieš atiduodams siuntas siuntėjas privalo atlikti transportinį jų ženklinimą. Ženklinami kroviniai arba paketai, tikslas — simboliais nurodyti, kaip reikia elgtis su kroviniu jį pakraunant į transporto priemonę, taip pat gabenant. Siuntas svarbu pažymėti 4 pav. Pateiktais ženklais nr.1 nurodyti siuntos gabenimo padėtį ir nr.2 nurodo, kad siuntoje yra dūžtančių/trapių daiktų, jei siuntoje nėra tokių daiktų, tai pakanka ženklo nr.1

5 – DRAUDŽIAMI GABENTI DAIKTAI

Draudžiami siųsti yra daiktai, prekės, medžiagos, kurių vežimas (įvežimas, išvežimas, gabenimas) yra uždraustas pagal bent vienos iš valstybių, kurių teritorija vykdomas vežimas, teisę (įskaitant alkoholį ir tabaką). Keletas draudžiamų dėti į siuntas daiktų:

 • alkoholiniai gėrimai;
 • akcizinės ir kitos prekės, kurioms transportuoti būtina licencija;
 • chemikalai ir tirpikliai;
 • narkotikai ir kitos nelegalios prekės;

Norint išvengti nesklandumų, rekomenduojama sužinoti tikslesnę informaciją apie šalies reikalavimus dar prieš kelionę.

6 – ALKOHOLIO IR TABAKO LEISTINAS KELEIVIAMS KIEKIS

Kiekvienas keleivis turi teisę su savim gabenti ne didesnį kiekį negu nurodytas pateiktų medžiagų.

 • 800 cigarečių,
 • 400 cigarilių (cigarų, sveriančių ne daugiau kaip po 3 gramus),
 • 200 cigarų,
 • 1 kg tabako,
 • 10 litrų stipriųjų gėrimų,
 • 20 litrų stipraus vyno,
 • 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno),
 • 110 litrų alaus.

Ecotrip

Dėmesio!

Pranešame, kad „Ecotrip“ ir toliau vykdys siuntų ir krovinių pervežimus, tačiau keisis važiavimo grafikas. Informaciją apie grafiko pasikeitimus netrukus patikslinsime, tad sekite naujienas.
Taip pat pranešame, kad dėl susidariusios situacijos, keleivių pervežimą laikinai sustabdome. Išlikite saugūs ir sveiki!
Dėl siuntų bei krovinių pervežimo kviečiame susisiekti: +37060122060 arba +447479622299